Nagrody w konkursie plastycznym „TAK dla czystego powietrza” rozdane

1310
116

Autorzy najlepszych prac otrzymali czytniki e-booków, drony, hulajnogi i piłki do siatkówki.

Konkurs ogłoszony w listopadzie 2019 roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, skierowany do uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego, został rozstrzygnięty. Atrakcyjne nagrody w postaci czytników e-booków za I miejsca, dronów za II miejsca, hulajnóg za III miejsca i piłek do siatkówki jako wyróżnienia zostały rozdane.

17 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, do Auli Gość Media w Katowicach zarząd WFOŚiGW w Katowicach zaprosił laureatów konkursu plastycznego „TAK dla czystego powietrza”. Na gali rozdania nagród laureaci pojawili się wraz z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami i opiekunami. Na tę okazję została przygotowana wystawa, na której wszyscy mogli podziwiać nagrodzone prace w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Adam Lewandowski powitał przybyłych laureatów i gości. Podziękował dzieciom i młodzieży za inicjatywę, twórcze pomysły i chęć uczestnictwa w konkursie. Podkreślił ogromną wagę, jaką WFOŚiGW w Katowicach przywiązuje do ochrony środowiska, powietrza, gleby i wody oraz pogratulował laureatom konkursu zdobytych nagród. Aleksandra Kuszka – przewodnicząca jury konkursu, a zarazem dyrektor biura Funduszu – opowiedziała o kryteriach oceny prac i pogratulowała ciekawych tematycznie oraz technicznie prac oraz zachęcała do uczestnictwa w kolejnych konkursach, jakie będą organizowane przez WFOŚiGW w Katowicach. Następnie laureatom konkursu plastycznego rozdano nagrody.

Po otrzymaniu nagród wszyscy laureaci wraz z rodzinami i nauczycielami zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia, a następnie na przedświąteczny poczęstunek składający się z muffinek, ciasteczek, owoców i napojów.

Na zakończenie uroczystości Adam Lewandowski złożył serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne dla wszystkich osób uczestniczących w gali.

KP
Fot. WFOŚiGW w Katowicach

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.