Umowa na drogę Racibórz – Rzuchów podpisana

130
321
droga raciborz rzuchow

Podpisano umowę na przebudowę DW 935 Racibórz – Rzuchów, w wyniku której przy Mechaniku powstanie rondo.

Umowy na drogi podpisano w Pszczynie-Porębie 5 września w towarzystwie premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród dróg, które zostaną wyremontowane, znalazła się DW 935 od Raciborza do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie. Ta przebudowa to inwestycja realizowana ze środków budżetowych Województwa Śląskiego.

Przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, stanu technicznego konstrukcji nawierzchni, uzyskanie na całym odcinku nośności dla pojazdów o nacisku osi 115 kN oraz redukcja hałasu komunikacyjnego. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie przy Mechaniku (skrzyżowanie DW935 z DW919 z sygnalizacją świetlną) na rondo turbinowe. Wykonane zostanie także oświetlenie drogowe, wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe, a także ekrany akustyczne. Koszt budowy ronda to 11 mln złotych, a przebudowy drogi 92 mln złotych. Łączny koszt całej inwestycji to ponad 103 mln zł. Termin wykonania do marca 2022 roku. Zadanie zrealizuje firma Drog-Bud.

Przebudową nie jest objęty odcinek DW 935 od wiaduktu do kanału Ulgi. Zadanie to zostało ujęte w ramach budowy obwodnicy wschodniej Raciborza.

– Pracowałem nad tymi inwestycjami w Zarządzie Województwa. Przebudowy drogi 935 w Raciborzu nie było w planach, udało się na mój wniosek znaleźć na nią środki. Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie pilnować, żeby budowa sprawnie przebiegała. W końcu nasz region jest dostrzegany w Katowicach czy w Warszawie i mamy u nas poważne inwestycje – skomentował radny wojewódzki, minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś, który był obecny podczas podpisania umów.

/c/
Fot. UM Racibórz