Prezydent RP Andrzej Duda w Raciborzu

2
243
Andrzej Duda w Raciborzu
Prezydent Andrzej Duda w Raciborzu. Fot. Katarzyna Przypadło

Wydarzenie nie spotkało się z dużym zainteresowaniem społecznym. Uczestniczyli w nim głównie samorządowcy z prawej strony sceny politycznej.

Nieco ponad godzinę trwała historyczna wizyta głowy państwa w naszym mieście. W swoim przemówieniu prezydent poruszył między innymi tematykę walki z niską emisją, ruchów narodowych na Śląsku oraz praw miejskich Raciborza. Wcześniej, w wąskim gronie lokalnych polityków, miał rozmawiać o szansach, jakie może przynieść naszemu miastu użeglownienie Odry.

spotkanie z prezydentem RP przybyła garstka mieszkańców oraz spore grono miejscowych polityków, prezesów miejskich spółek, dyrektorów szkół, duchownych oraz członków klubu Gazety Polskiej, którzy przyszli wyposażeni w polską flagę. Obecni byli niemal wszyscy najważniejsi raciborscy samorządowcy, w tym wiceprezydenci Raciborza: Michał Fita oraz Dominik Konieczny, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przewodniczący Rada Miasta Racibórz Leon Fiołka i wielu innych. Większość z nich pojawiła się z całymi rodzinami. Zabrakło za to posłów z regionu, prócz Czesława Sobierajskiego, którzy w tym czasie brali udział w posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance. Na spotkanie z prezydentem przybył ponadto członek zarządu województwa śląskiego, Michał Woś.

Wojciech Kowalczyk
zobacz obszerną fotorelację na raciborz.com.pl