Warsztaty edukacyjne „Tropem żubra”

170
187

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie zaprasza dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych na ciekawe zajęcia przyrodnicze.

Z początkiem stycznia bieżącego roku w Pokazowej Zagrodzie Żubra w Pszczynie ruszyły warsztaty edukacyjne pod nazwą „Tropem żubra”. Przedsięwzięcie wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W ramach projektu w warsztatach weźmie łącznie udział ponad 8 tys. dzieci z województwa śląskiego w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III i IV-VI szkół podstawowych. Celem warsztatów jest przybliżenie dzieciom zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska. Proponowany zakres zajęć obejmuje: spacer po zagrodzie, obserwację zachowań zwierząt, pogadankę z elementami dyskusji, poznanie żubrzej rodziny oraz innych gatunków zwierząt, pracę z wykorzystaniem zeszytów ćwiczeń „Tropem żubra”, film o historii żubrów na ziemiach pszczyńskich. Organizatorzy zapewniają: dobrą zabawę, niezapomniane wrażenia, kontakt z naturą, nauczyciela prowadzącego warsztaty.

Od 15 listopada do 6 grudnia zajęcia odbywają się w promocyjnej cenie 10 zł/dziecko. Zorganizowane grupy zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt pod nr. tel. 32 447 05 03 lub e-mailowo: [email protected]

/J/

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.