Targi Książki Nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu

339
265
Targi Książki Nad Odrą 2017
Targi Książki Nad Odrą 2017

W tym roku gośćmi będą m.in. prof. Jerzy Bralczyk czy Lech Majewski. Podczas rejsów statkiem turystycznym po Odrze będzie można spotkać się z kolejnymi autorami. Na zakończenie odbędzie się koncert Mateusza Ziółko.

W dniach 25-26 maja na rynku w Kędzierzynie-Koźlu odbędą się Targi Książki Nad Odrą. To druga edycja wydarzenia, które w sposób otwarty i masowy promuje książkę i czytelnictwo w mieście Kędzierzyn-Koźle i regionie. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Sabiny Nowosielskiej, Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle.

W ramach Targów przewidziane są interesujące spotkania autorskie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, słynny reżyser i pisarz Lech Majewski, Ewa Kassala, Cezary Harasimowicz, Zbigniew Górniak czy podróżnik Michał Cessanis. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 25 wystawców, w tym m.in. Wydawnictwo Znak, Nasza Księgarnia, Timof Comics, Abino, Wydawnictwo Agora, Książkowe Klimaty, Poławiacze Pereł i Wydawnictwo Św. Jacka.

Targom będzie towarzyszyć akcja „Płynne Czytanie” – rejsy statkiem turystycznym po rzece Odrze, podczas których czytelnicy spotkają się z Jarosławem Kretem, Martą Fox, Andrzejem Niedobą, a oprawę muzyczną zapewni kwintet blaszany Gryfnioki. Główny Mecenat akcji „Płynne Czytanie” objęła Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Patronat Honorowy akcji „Płynne Czytanie” – Adrian Czubak, Wojewoda Opolski.

Na zakończenie Targów 26 maja z okazji Dnia Matki odbędzie się koncert pt. „Czytamy i śpiewamy dla mamy” w wykonaniu Mateusza Ziółko z zespołem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

oprac. /kp/