Szkoły z powiatu wodzisławskiego zaprezentowały swoją ofertę

100
108
Wodzisław: Piknik Edukacyjny w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza

Szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski, w niesztampowy sposób zachęcały gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie u nich.

Przez dwa dni, 24 i 25 kwietnia, szkoły i placówki oświatowe z terenu powiatu wodzisławskiego prezentowały swoją ofertę edukacyjną w ramach Targów Edukacyjnych (zorganizowanych w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim), których zwieńczeniem był pełen atrakcji Piknik Edukacyjny.

Piknik Edukacyjny odbywał się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Na miejscu, poza stoiskami prezentującymi ofertę edukacyjną szkół, na młodzież czekało sporo atrakcji, m.in. koncert zespołów The Roots Soldiers i Tata Sławek. Dla uczestników przygotowano też piknikowy poczęstunek, a dla zwycięzców konkurencji sportowych zorganizowanych przez szkoły – nagrody.

Szkoły zapewniły gościom Pikniku takie atrakcje, jak rysowanie portretów, malowanie twarzy, stoisko z watą cukrową oraz popcornem, popisy kulinarne i grill, doświadczenia chemiczne, pokazy z zakresu automatyki, robotyki i mechatroniki, pokazy sztuk walki, układy fitness na stepach, indywidualne warsztaty taneczne i wiele, wiele innych… Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, przy którym uczennice-adeptki fryzjerstwa dwoiły się i troiły w wymyślaniu i wykonywaniu fantazyjnych fryzur na głowach uczestników imprezy.

A wszystko to po to, by zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w powiatowych szkołach.

/k/
Fot. Adrianna Sikorska