Biegowy Sylwester z „Radliniokami w biegu”

108
271
Biegowy Sylwester z „Radliniokami w biegu”
Biegowy Sylwester z „Radliniokami w biegu”

Impreza przyciągnęła do Radlina prawie 150 biegaczy i kijkarzy, nie tylko z naszych okolic.

 

Sylwester, jak powszechnie wiadomo, można spędzać na różne sposoby. „Radlinioki w biegu” postanowili uczcić ten dzień aktywnie, organizując bieg po leśnych obszarach Radlina i okolic.

Start został zaplanowany na godzinę 10.00 z parku linowego „Leśna Przygoda”. Wymagająca trasa licząca 10 kilometrów, biegła głównie leśnymi i polnymi ścieżkami, zahaczając o Studzienkę Jankowicką.

Na uczestników, oprócz biegania czekało wiele atrakcji o czym opowiedział sam pomysłodawca wydarzenia – Dariusz Krause: Poza samym biegiem były fotoramki, myśli na nowy rok, słodkości (i nie tylko…), przyniesione przez innych. Przede wszystkim była to okazja do spotkania i pogadania z biegaczami z innych klubów. Przy biegach towarzyskich, których ideą jest integrowanie się z ludźmi, nie ma opłat startowych. Na naszym biegu w ramach „wkładu” – wpisowego, każdy przyniósł garść zakrętek plastikowych na cel charytatywny. Uzbierało się tego dosyć sporo! Było mokro, ślisko, ponuro, ale jakoś nie było to przeszkodą do wspólnej sportowej zabawy w ostatni dzień 2017 roku. Dziękujemy klubom: KS M.E.T.A., RGB Pędzimy Razem, KS FORMA Wodzisław Śl., Run Team z Pawłowic, Dystans Lubomia, INTER AKTYWNI Krostoszowice, SBD Energetyk Rybnik, Syrynia Nowy Świat, Akademia Biegania Świerklany, Easy Run z Raciborza, Inżynieria Biegania Rybnik, Luxtorpeda Czerwionka oraz wszystkim, którzy są niezrzeszeni za to, że z nami współtworzyli to wspaniałe wydarzenie.

Arkadiusz Piechota