XI Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta

84
108

Biegacze z zagranicy zdominowali podium, nie dając szans rywalom.

 

Minionej niedzieli (5.11), biegacze z całej Polski i zagranicy punktualnie o 11.00 stawili się na starcie XI Wodzisławskiego Półmaratonu o Puchar Prezydenta Miasta. Bieg był również upamiętnieniem byłego biegacza oraz prezesa Klubu Sportowego „FORMA”, Zbyszka Marszałkowskiego. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim przy współudziale Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz KS „FORMA”. Zawodnicy jak co roku wystartowali ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bogumińskiej i mieli do pokonania 7 pętli ulicami miasta przecinając również rynek, gdzie usytuowana została meta biegu.

Po wyrównanej walce dwojga reprezentantów Ukrainy, na ostatnim okrążeniu lepszy okazał się Mykhaylo Iweruk, wpadając na metę z czasem 01:11:33 wyprzedzając Dmitro Pozevilowa o 7 sekund. Na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Nawrot ze Świętochłowic, uzyskując czas 01:13:55. Wśród kobiet, również nawiązała się walka na ostatnich metrach. Szybsza okazała się reprezentantka Czech, Petra Pastorova pokonując trasę w czasie 01:21:55. Tuż za nią, 4 sekundy później, linię mety przekroczyła Ukrainka, Vita Poteriuk, a miejsce trzecie należało do Ewy Kucharskiej z Pszczyny, która uzyskała czas 01:25:13
Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Po dotarciu wszystkich zawodników na metę nadszedł czas na dekorację najszybszych oraz zwycięzców z poszczególnych kategorii wiekowych.

 

Arkadiusz Piechota