„Wspólne ścieżki”, czyli historycznie w Godowie

3
166
Godów: „Wspólne ścieżki” – historyczna impreza plenerowa

Pełna historycznych atrakcji impreza na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Godowie odbędzie się 29 lipca.

Wędrowny obóz średniowieczny, musztra wojów, rekonstrukcja krwawej bitwy, konkurs łuczniczy czy warsztaty tkackie – dzięki takim atrakcjom, Bielska Drużyna Najemna „Svantevit” pozwoli poczuć w Godowie klimat wczesnego średniowiecza (X i XI w.).

Miłośnikom podróży w czasie, muzycznie czas umili koncert zespołu Carrantuohill, wykonującego muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”. W trakcie ich występu, w Godowie usłyszeć można będzie stylowe brzmienie skrzypiec, akordeonu, fletów, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, tin whistles, mandoliny, gitary akustycznej oraz instrumenty perkusyjne, klawiszowe i gitarę basową. W tym roku, zespół Carrantuohill obchodzi już 30-lecie swojego istnienia.

Po zmroku, na uczestników godowskiej, historycznej imprezy plenerowej czekać będzie również widowiskowy pokaz ogniowy w wykonaniu krakowskiego Teatru Ognia Los Fuegos oraz zabawa taneczna z DJ Ars Imprezy.

Lipcowe wydarzenie realizowane jest z projektu „Synergia – integracja społeczności i instytucji pogranicza Godowa i Petrovic u Karvine”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 – wysokość dofinansowania 476.508,33 euro, co stanowi 85% kosztów kwalifikowalnych.

/k/