Wodzisław: XIX Powiatowy Rajd Rowerowy i rowerowy festyn

221
891

Rajd organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się 27 sierpnia.

Trasa tegorocznego XIX Powiatowego Rajdu Rowerowego prowadzić będzie z Wodzisławia Śląskiego przez – Marklowice – Mszanę – Skrzyszów do mety w Mszanie. Start zaplanowano o godz. 10:45, przy Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śl. Łączna długość trasy przejazdu wynosić będzie ponad 28 km.

Celem imprezy jest popularyzacja oraz tworzenie warunków dla rozwoju rekreacji ruchowej, promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia, integracja miłośników turystyki rowerowej, a także popularyzacja walorów turystycznych powiatu wodzisławskiego i propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

Impreza odbywać się będzie przy otwartym ruchu drogowym. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 21 sierpnia. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie w regulaminie poniżej.

Regulamin – XIX Powiatowy Rajd Rowerowy

Na zakończenie imprezy (ok. godz. 14:00), na mecie w Mszanie przewidziano szereg atrakcji w ramach rowerowego festynu. Uczestnicy rajdu będą mogli bezpłatnie skorzystać z poczęstunku. Dodatkowo z pokazem kulinarnym przed wszystkimi uczestnikami imprezy zaprezentuje się najsłynniejszy ze śląskich kucharzy, Remigiusz Rączka. Chętni będą mogli spróbować przygotowanych przez niego dań.

Nie lada atrakcją będą również pokazy ZUMBY a o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i codziennym życiu najmłodszych uczestników festynu informować będzie z kolei policyjny „Sznupek”.

Koło Turystyki Rowerowej Pszów przygotuje takie konkurencje rowerowo-sportowe, jak m.in. jazda na rowerze pod poprzeczką, żółwia jazda, jazda prostolinijna na rowerze czy rzut piłeczką do wiaderka.

Podczas festynu kolportowane będą ponadto materiały informacyjno-promocyjne powiatu, gminy oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego. Z kolei ratownicy medyczni z Firemed umożliwią chętnym osobom rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku.

publ. /k/