Racibórz: Koncert Letni pt. „W krainie operetki”

2
165
Racibórz, Park Roth: Koncert Letni pt.

W Parku im. Miasta Roth, już 16 lipca, wystąpi Żeńska Orkiestra Kameralna, Magdalena Barylak, Tomasz Jedz i Grażyna Griner.

Żeńska Orkiestra Kameralna, prowadzona przez Henryka Krótkiego, powstała na przełomie lutego i marca 2016 roku a w jej skład, w głównej mierze, wchodzą uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Repertuar orkiestry sięga od klasyki – Bach, Mozart, Vivaldi – poprzez utwory kompozytorów współczesnych, aż po muzykę pop i folk w klasycznych opracowaniach.

Magdalena Barylak to sopranistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Krakowskiej Akademii Muzycznej i uczennica wybitnej polskiej śpiewaczki Izabeli Jasińskiej-Buszewicz. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła także pod kierunkiem Anny Reynolds, Judth Beckmann, Juty Schleegel, Ryszarda Karczykowskiego i Bogusława Szynalskiego. Dwukrotna stypendystka Internationale Bachakademie Helmuta Rillinga w Stuttgarcie. Od 2006 r. współpracuje z Operą Krakowską.

Tomasz Jedz jest śpiewakiem operowym, tenorem. Urodził się w Raciborzu, ukończył Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim. Debiutował rolą Ismaela w „Nabucco” w Teatrze Wielkim w Łodzi. Z tym teatrem był też związany przez wiele lat. Obecnie jest tzw. wolnym strzelcem, śpiewa gościnne od ponad 20 lat w wielu teatrach operowych i muzycznych.

Wspólny koncert artystów pt. „W krainie operetki” w Parku im. Miasta Roth odbędzie się 16 lipca. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18:00.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/