III Nocny Bieg z Gwiazdami w Wodzisławiu Śląskim

1
287
III Nocny Bieg z Gwiazdami

Na starcie zameldowało się 312 zawodników, którzy mieli do pokonania 5 kilometrów.

Późnym wieczorem 8 lipca Wodzisław Śląski stał się rozbieganym miastem, a to za sprawą trzeciej edycji „Nocnego Biegu z Gwiazdami” organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum” w Wodzisławiu Śląskim. Współorganizatorem było Miasto Wodzisław Śląski oraz MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. Jak co roku Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” przyciągnął setki biegaczy. W tym roku na starcie zameldowało się 312 zawodników, którzy mieli do pokonania dwie pętle (łącznie 5 km). Trasa przebiegała alejkami tamtejszego parku oraz fragmentem zahaczała ul. Mieszka. Punktualnie o 22.00 dyrektor MOSiR, Bogdan Bojko, dał sygnał do startu, wystrzeliwując racę.

Już po zaledwie 15 minutach pierwszy zawodnik dotarł do mety. Zwycięzcą okazał się reprezentant Ukrainy, Pavlo Veretskyi uzyskując czas 00:15:52. 9 sekund później linię mety przekroczył Mateusz Mrówka z klubu „Radlinioki w Biegu KWK Marcel”, a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Ostrowski z czasem 00:16:29.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Valentyna Kiliarska z Ukrainy, uzyskując czas 00:18:28. Miejsce drugie zajęła reprezentantka Czech, Adela Esentierowa z czasem 00:18:59, natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła Agata Warło z Wodzisławia Śląskiego, uzyskując czas 00:19:11.

Po biegu w amfiteatrze odbyło się oficjalne rozdanie nagród dla zwycięzców klasyfikacji OPEN oraz poszczególnych kategorii wiekowych. Organizatorzy zadbali również o nagrody dla trzech pierwszych wodzisławianek i wodzisławian.

Arkadiusz Piechota