W Wodzisławiu najcieplej po raz 14.

2
272
Wodzisław: Festiwal reggae NMNZ 2017

Festiwal muzyki reggae Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi to impreza znana i doceniana za swój (ciepły) klimat w całym kraju.

Bednarek, Tabu, Dubska czy EastWest Rockers – między innymi tych artystów usłyszeć można będzie na wodzisławskim Stadionie Miejskim już 28 i 29 lipca. W tym roku, jak zapewniają organizatorzy, bawiący się będą mieli o wiele więcej miejsca pod festiwalową sceną.

Pierwszego dnia imprezy, przed wodzisławską publicznością wystąpią Dr Love i Slaveah z jamajskimi, funkowymi i hip-hopowymi brzmieniami, Chonabibe w wyrazistym, inspirowanym hip-hopem, nowoczesną elektroniką czy soulowymi wokalizami stylu, znany i lubiany Bednarek – autor takich przebojów, jak „Cisza”, „Chodź ucieknijmy” czy „Chwile jak te”, występujący w programach telewizyjnych „Mam talent” oraz „Bitwa na głosy”. W sobotę festiwalowiczów rozbujają również ILLBiLLY HiTEC ft. Longfingah z Niemiec oraz Johny Rockers ze swoimi esencjonalnymi, rootsowymi brzmieniami muzyki reggae.

Drugi dzień festiwalu NMNZ rozpocznie się od koncertu Roots Soldiers z pobliskiego Radlina. Następnie wodzisławska publika, w rytmach modern roots i roots reggae, bawić się będzie z Mistah Lego. Wystąpi również Majestic, tworzący muzykę w rytmach reggae, ska a nawet – gitarowego rocka, a także Dubska w swoim własnym, nieszablonowym stylu. Tradycyjnie, przed „swoją” publicznością zagra wodzisławski zespół Tabu, tworzący energiczne reggae z mocno słyszalną sekcją dętą, EastWest Rockers ze świeżymi brzmieniami modern roots i dancehall a na zakończenie 14. edycji imprezy – festiwalowicze bujać się będą przy muzyce przygotowanej przez Splendid Sound.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, poza sceną główną, na Stadionie Miejskim znajdować się będzie również druga scena sound systemowa ze strefą chillout na plaży. Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. warsztaty bębniarskie czy stoisko z festiwalowymi gadżetami. Tradycyjnie nie zabraknie też miejsca pod namiot dla spragnionych odpoczynku gości.

– Tegoroczna edycja imprezy „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi – Reggae Festiwal” z pewnością spełni oczekiwania fanów tej muzyki. Atrakcyjni wykonawcy, widowiskowe koncerty, niezawodna publiczność i świetna atmosfera – to wszystko sprawi, że w dwa festiwalowe dni bawić będziemy się wyśmienicie – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Imprezę dla miasta Wodzisławia Śląskiego organizują Wodzisławskie Centrum Kultury i Total Promotion.

Wodzisław: Festiwal NMNZ 2017. Line up

/k/