Wodzisław Śl.: XV Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

4
218
Wodzisław Śl.: XV Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

W jubileuszowej edycji uczestniczyło ponad dwadzieścia instytucji zajmujących się na co dzień wspieraniem osób z niepełnosprawnościami.

8 czerwca na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a (obok „Budowlanki”) odbyła się jubileuszowa edycja największej cyklicznej imprezy sportowo-rekreacyjnej dla osób niepełnosprawnych nie tylko w powiecie wodzisławskim, ale w całym w subregionie zachodnim województwa śląskiego. W imprezie uczestniczyło ponad dwadzieścia instytucji zajmujących się na co dzień wspieraniem osób z niepełnosprawnościami.

W programie m.in. konkurencje indywidualne, jak bieg sprinterski na 30 m, pchnięcie kulą, rzut piłką palantową na odległość, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, strzały do bramki, rzut piłką lekarską, bieg z przeszkodami, rzuty do puszek, rzuty woreczkami do celu, rzuty do tarczy, podnoszenie ciężarka, rzuty do kosza, unihokej czy podbijanie piłeczki.

Poza atrakcjami sportowymi organizatorzy zapewnili również program artystyczny, występ Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK im. W. Kamczyka, malowanie twarzy, balony dla uczestników, poczęstunek dla uczestników, zabezpieczenie medyczne oraz medal dla każdego uczestnika zawodów, drużynowy pamiątkowy dyplom oraz puchar.

Głównym organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim przy wsparciu Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl., Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl. oraz MOSiR „Centrum” Wodzisław Śl.

Fot. Adrianna Sikorska

oprac. /j/