Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta dobiegła końca

1
311

Po dwuletniej kadencji członkowie Młodzieżowej Rady Miasta obradowali po raz ostatni. Po wygłoszonym przez przewodniczącą podsumowaniu, prezydent Nowosielska podziękowała radnym za ich pracę.

Julia Kolasa, Magdalena Wojton, Kamila Kukiełka, Sonia Wojciechowska, Daniela Spleśniały, Jakub Wieczorek, Adam Asman, Patryk Hadasik, Mikołaj Kowalski, Jakub Kramek, Kamil Szalkowski, Tomasz Seroczyński, Alexander Kiran, Przemysław Owsiański i Mikołaj Dzumek – to 15 młodych radnych, którzy właśnie skończyli swoją kadencję. W ciągu minionych dwóch lat brali oni udział w wielu projektach. Uczestniczyli w sześciu posiedzeniach komisji problemowych Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle, a także w trzech konferencjach. Dzięki ich inicjatywie w 2016 roku przeprowadzono „Tydzień młodzieży” oraz pokaz talentów muzycznych „Młodzież miastu”, oprócz tego aktywnie włączali się w organizacje innych imprez Dni Ziemi, Dni Twierdzy, jarmarku świątecznego oraz debat oksfordzkich.
– Wydaje mi się, że przez te dwa lata wielu z nas sporo się nauczyło i zyskało nowe doświadczenia. Mam nadzieję, że nasi następcy wykorzystają możliwości, jakie daje Młodzieżowa Rada Miasta, która oprócz odpowiedzialności jest także przyjemnością – mówiła Julia Kolasa – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.
Prezydent Sabina Nowosielska podziękowała młodym radnym za zaangażowanie, jakie włożyli w swoją pracę, przyznała też, że opinia młodzieży była brana pod uwagę.
Uwzględnialiśmy wasze uwagi, słuchaliśmy waszego głosu. Myślę, że współpraca między nami układała się bardzo dobrze. Chciałabym Wam podziękować za nią i życzyć powodzenia w dalszych działaniach – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska.

MN
fot. Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu