Karatecy najlepsi w Polsce

174
381

Zawodnicy Stowarzyszenia Sympatyków Karate „Bushido” z Kędzierzyna-Koźla zdobyli 10 medali podczas VI Pucharu Polski Karate Shotokan, który odbył się w Suchym Lesie, stanęli również na czele ogólnej klasyfikacji medalowej.

Sportowcy z Kędzierzyna rywalizowali z zawodnikami z 28 polskich klubów w konkurencjach kata (układ technik) oraz kumite (walka). Medale w swoich kategoriach zdobyli: Paulina Sobol (złoto), Magdalena Lewandowska (złoto oraz srebro), Bogumiła Placek (brąz), Paweł Sucharzewski (brąz), Aleksander Adamów (srebro i złoto) oraz Krzysztof Knapik (złoto). Ponadto drużyna dziewcząt w składzie Paulina Sobol, Magdalena Lewandowska i Bogumiła Placek zdobyła dwa złote medale w konkurencjach kata młodziczek (14-15lat) oraz kadetek (16-17lat). Udział kędzierzyńskich karateków w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Kędzierzyn – Koźle.