Bartek Mróz nie ma sobie równych

3
161

Parabadmintonista Bartłomiej Mróz przyzwyczaił nas już do swoich sukcesów – ponownie zdobył złote medale. Tym razem na zawodach w Ugandzie i Turcji.

Reprezentujący Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle Bartłomiej Mróz przyzwyczaił już nas do swoich sukcesów. Ostatnimi, jakimi może się poszczycić, to dwa złote medale zdobyte podczas zawodów rozegranych w stolicy Ugandy Kampali. Był to pierwszy międzynarodowy turniej parabadmintona zorganizowany w Afryce.

Kędzierzynianin na najwyższym stopniu podium klasyfikował się w grze pojedynczej oraz w deblu. Po zaciętej walce w meczach grupowych, półfinał polski parabadmintonista wgrał walkowerem, gdyż jego rywal nie dotarł na boisko na czas. W finale dominacja naszego reprezentanta była bezsprzeczna, Bartłomiej wygrał w dwóch setach. Turniej w Kampali był pierwszym turniejem parabadmintona, gdzie podczas ceremonii medalowej były odgrywane hymny narodowe. Pierwszy raz Bartkowi stojącemu na podium towarzyszył dźwięk „Mazurka Dąbrowskiego”.

Kolejne dwa złote krążki stały się własnością Bartka Mroza niedługo później, na mistrzostwach w Turcji. Kędzierzynianin zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Turcji w singlu i deblu. Tym samym jego kolekcja medalowa powiększyła się do 39 sztuk, w tym 19 złotych. Do Turcji Bartek poleciał jako jedyny reprezentant Polski. Na miejscu dzięki doskonałym relacjom między polską i turecką reprezentacją skorzystał z zabiegów fizjoterapeutycznych wykonywanych przez fizjoterapeutę kadry Turcji. Było to niezbędne po tygodniowym pobycie w Ugandzie, z którego prawie bezpośrednio udał się do Turcji. Nasz parabadmintonista zdobył złoto zarówno w kategorii singli jak i debli.

Za trzy tygodnie Bartek wylatuje na turniej do Tajlandii. Tym razem Polskę, oprócz Bartka Mroza, będzie reprezentować także Katarzyna Ziębik.

MN

fot. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle