Wodzisław Śl.: Nowe propozycje OPP dla dzieci i młodzieży

0
100
Emilia Kopiec, dyrektor OPP

Od października w Ognisku Pracy Pozaszkolnym w Wodzisławiu Śl. dzieci i młodzież będą rozwijać nie tylko swoje talenty artystyczne, ale również zainteresowania z zakresu mechatroniki, krawiectwa czy stolarki. A osoby lubiące sport rozpoczną zajęcia z samoobrony z elementami judo.
– Chcemy wyjść z naszą ofertą także do dzieci, które czują się dobrze w dziedzinach innych niż muzyka czy plastyka – mówi Emilia Kopiec, dyrektor OPP, która objęła to stanowisko we wrześniu. – Co więcej, zajęcia techniczne odpowiadają też na potrzeby przyszłych pracodawców, którzy pomagają nam w ich organizacji.

 

Nowością jest też prowadzenie zajęć poza siedzibą Ogniska. Dzięki temu, że będą się one odbywać w budynkach szkół podstawowych i gimnazjów uczniowie spoza Osiedla XXX-lecia nie będą musieli pokonywać dużych odległości pomiędzy swoim miejscem zamieszkania a punktem realizującym konkretne zajęcia.

Emilia Kopiec uspokaja jednak, że dotychczasowa siedziba OPP nie zostanie opuszczona.
– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, chcemy zorganizować tu świetlicę dla dzieci i młodzieży. Będzie tu można nie tylko odrobić lekcje, ale też spróbować swoich sił w różnych zajęciach mających jednak mniej systematyczny charakter niż koła zainteresowań – tłumaczy dyrektor OPP. I dodaje, że liczy na wsparcie władz powiatowych, które finansują funkcjonowanie placówki. – Większe pieniądze to większe możliwości rozwoju – mówi Kopiec.

Oferta Ogniska jest kierowana do dzieci i młodzieży do 21. roku życia.
 

/kc/