Kędzierzyn-Koźle: Grupa Azoty ZAK S.A stawia na innowacje

0
31
Grupa Azoty ZAK w Kędzierzynie-Koźlu
Kluczowym efektem będzie tu budowa instalacji do produkcji nieftalanowych estrów specjalnych o wydajności 10 tys. ton na rok. Dla Spółki oznacza to wdrożenie nowych procesów produkcyjnych i produktów oraz wzmocnienie konkurencyjność na rynku chemicznym. Jest już zgoda na nabycie składników i aktywów trwałych, niezbędnych do realizacji zadania. 
– Projekt wpisuje się w innowacyjne podejście do działalności firmy. Budowa instalacji do produkcji estrów specjalnych pozwoli Grupie Azoty ZAK S.A. na bieżąco reagować na zróżnicowane potrzeby rynku oraz nieustannie poszerzać portfolio o produkty pożądane przez odbiorców. Główną wartością projektu jest możliwość wypełniania nisz rynkowych – tłumaczy Mateusz Gramza, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.
Budowa instalacji to element Programu Estry Specjalne (PES). Program obejmuje dodatkowo powstanie laboratorium aplikacyjnego, instalacji doświadczalnej estrów nieftalanowych oraz poprawienie własności plastyfikatora Oxoviflex®, produkowanego od 2015 r. w Grupie Azoty ZAK S.A.
 
KS
 
Fot. Pixabay