Rydułtowy: Miasto będzie… likwidować przejścia dla pieszych

1
48
Rydułtowy: Uwaga kierowcy, piesi! Zmiana organizacji ruchu - likwidacja przejść

Władze miasta Rydułtowy uważają, że na przejściach dla pieszych w obrębie rynku, które nie są objęte sygnalizacją świetlną, dochodzi do zbyt wielu nieszczęśliwych zdarzeń (chodzi o przejścia na ul. Gen. J. Bema i ul. Ofiar Terroru). Po przeanalizowaniu dostępnych rozwiązań i w trosce o bezpieczeństwo w ruchu zarówno pieszych, jak i kierowców, zdecydowano o zupełnej likwidacji dwóch przejść.

– Skrzyżowanie ulic: Gen. J. Bema, Traugutta, Ofiar Terroru i Plebiscytowa to ważny węzeł drogowy zapewniający komunikację Rydułtów, Pszowa i Radlina z drogami wojewódzkimi 933 i 935. Badanie wyników natężenia ruchu nie pozostawia wątpliwości: każdego dnia ul. Gen. J. Bema przejeżdża 10971 samochodów (dane z 2014r.). Niewiele mniej obciążona jest ul. Bohaterów Warszawy – 8406 samochodów na dobę (dane z 2012r.), zaś ulicą Traugutta w ciągu doby przejeżdża 7375 pojazdów (dane z 2014r.). Wprowadzenie zmian polegających na spowolnieniu ruchu doprowadziłoby do paraliżu komunikacyjnego, który byłby odczuwalny w całym regionie. Dlatego decyzja o zupełnej likwidacji dwóch przejść dla pieszych jest najlepszym możliwym rozwiązaniem – tym bardziej, że nie utrudni przejścia przez ulice w obrębie rynku. Do dyspozycji pieszych pozostaną wszystkie działające do tej pory przejścia, na których działa sygnalizacja świetlna – tłumaczy swoją decyzję rydułtowski magistrat.


Ze względu na likwidację przejść, na płycie rynku zmianie ulegnie miejsce wylotu drogi wewnętrznej (wyjazd z rynku) do ul. Ofiar Terroru. W związku z tym, władze miasta zalecają kierowcom szczególną ostrożność.

kk
Fot. UM Rydułtowy