Kędzierzyn-Koźle: Firma Spot Light z Ciska Świętowała 20-lecie istnienia

1
52
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
Wśród ich najbardziej znanych projektów można wymienić iluminację mostu Bierawa-Cisek. Przeprawa wybudowana przez powiat została niedawno uznana za najlepiej oświetloną w Polsce. Ale Spot Light to także inne znane na całym świecie projekty.
– To jedna z najlepszych firm w Polsce, cieszymy się, że znajduje się w naszym powiecie, zatrudnia wielu młodych ludzi, poza tym Spot Light tworzy stabilne miejsca pracy, życzymy kolejnych tak udanych 20 lat – mówił wicestarosta Józef Gisman podczas imprezy jubileuszowej firmy. 
Spot Light z siedzibą w Cisku powstała w 1996 roku. W pierwszych latach działalności zajmowali się produkcją lamp reflektorowych typu spot, stąd nazwa. W miarę rozwoju firmy, poszeżali swoją ofertę, teraz są liderem wśród firm oświetleniowych. Eksportują na całą Europę m.in. do Niemiec, Francji, Szwajcarii, Grecji, ale również do Australii i krajów bałkańskich.
Spot Light prężnie się rozwija, pracuje tam wielu ludzi z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a w najbliższym czasie firma zwiększy zatrudnienie. Przedsiębiorstwo poszukuje logistyków, którzy zasilą zespół.
 
KS
 
Fot. Starostwo Powiatowe