Kędzierzyn-Koźle: Urząd Miasta przywitał zawodników ZAKSY

2
42
Urząd Miasta przywitał zawodników ZAKSY
Siatkarze ZAKSY wraz ze swoim prezesem i sztabem szkoleniowym gościli w magistracie podczas ostatniej sesji Rady miasta (28 kwietnia) Mistrzowie Polski przybyli na obrady ze złotym pucharem, tak by każdy mógł zważyć go w rękach.
– Czekaliśmy na ten mistrzowski tytuł przez 13 lat, już był duży głód takiego sukcesu – dziękował wzruszony przewodniczący Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Andrzej Kopeć, gratulując klubowi szóstego tytułu.
Dzień wcześniej kibice ZAKSY powitali Mistrzów Polski w Hali Sportowej Azoty. Huczne powitanie poprzedził konwój ulicami miasta w asyście aut, kibiców i policji. Było oblewanie szampanem, chóralne śpiewy i okrzyki, podskakiwanie, wirujące konfetti. Kilkuset kibiców przybyło do hali "Azoty", żeby przywitać mistrzowską drużynę Zaksy. Niektórzy z nich tak jak drużyna wrócili z Rzeszowa po ostatnim zwycięskim meczu finału.
„Mistrz, mistrz, Kędzierzyn!” „Ja kocham Zaksę”, „We Are the Champions”, „Zaksa, Zaksa!” – takie chóralne śpiewy i okrzyki rozlegały się w hali „Azoty”. Setki szczęśliwych kibiców obległy nie mniej szczęśliwych siatkarzy, sztab szkoleniowy i działaczy Zaksy.
– Znowu możemy powiedzieć, że Kędzierzyn-Koźle jest stolicą polskiej siatkówki – cieszyła się prezydent miasta Sabina Nowosielska. Po 13 latach tytuł mistrzowski wrócił do nas!
Prezes Zaksy Sebastian Świderski podziękował szczególnie kibicom, twórcy i prezesowi Mostostalu Azoty Kazimierzowi Pietrzykowi.
– Postaramy się godnie reprezentować miasto w Polsce i Europie – zadeklarował.
 
KS
 
Fot. Urząd Miasta, Adrian Sawko