Policyjny pościg ulicami Radlina: W kradzionym aucie przewozili narkotyki

0
14
KPP Wodzisław, Radlin: Pościg za kradzionym autem. Mężczyźni przewozili narkotyki

Na ul. Mariackiej w Radlinie policjanci zauważyli opla, którego kierowca i pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazd, jednak kierujący zignorował sygnały nakazujące mu zatrzymanie się i zaczął uciekać.

Wodzisławscy policjanci ruszyli w pościg. Podczas ucieczki, kierujący popełnił szereg wykroczeń m.in. przejechał podwójną linię ciągłą i zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania. Dopiero wystrzał opony w samochodzie uniemożliwił dalszą jazdę uciekinierom.

Jak się okazało, 25-latek był już znany policji z tego, że nie zatrzymywał się do kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę i ma być doprowadzony do rybnickiego komisariatu. Policjanci sprawdzili także samochód, którym poruszali się mężczyźni i okazało się, że został on przywłaszczony dzień wcześniej z terenu Wodzisławia.

Oprócz kierowcy, kradzionym oplem podróżowało trzech pasażerów. U jednego z nich policjanci znaleźli ukryty w paszporcie woreczek z białym proszkiem. 23-latek został zatrzymany. W trakcie transportu do jednostki zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Po dokładnym przeszukaniu okazało się, że mężczyzna przechowuje w majtkach pudełko po papierosach, a w nim trzy woreczki z amfetaminą. W sumie zabezpieczono ponad 80 działek tego narkotyku.

Teraz młodzi ludzie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem – 25-letni kierowca za naruszenie przepisów ruchu drogowego i kradzież pojazdu, a 23-letni pasażer za posiadanie narkotyków.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.