Kędzierzyn-Koźle: Będziemy gościć setki młodych ludzi

2
19
Będziemy gościć setki młodych ludzi
– Według wstępnych szacunków będziemy gościć w powiecie około tysiąca osób – poinformował Adam Lecibil, rzecznik Starostwa Powiatowego.
Nad zapewnieniem im bezpiecznego pobytu debatowali przedstawiciele służb, dyrektorzy jednostek, samorządowcy i księża. Ci ostatni będą mieć pełne ręce roboty, bowiem pielgrzymi trafią najpierw do centrów parafialnych, a stamtąd do osób, które podjęły się ugoszczenia ich. 
Gości należy spodziewać się 20 lipca, kiedy to w godzinach popołudniowych trafią do ''swoich'' rodzin. 21 lipca zaplanowano z kolei prezentacje kultury związanej z krajami pochodzenia pielgrzymów. Całość ma ruszyć z rana w hali „Śródmieście” przy al. Jana Pawła II. Popołudniu młodzież będzie zwiedzała miasto. 22 lipca przewidziano zajęcia w poszczególnych grupach parafialnych, uroczyście posadzone zostanie też drzewo Światowych Dni Młodzieży. Kolejnego dnia młodzi ludzie wybiorą się na Górę św. Anny i do Opola. 24 lipca nastąpi przejazd na kozielski rynek, a stamtąd na festyn, który odbędzie się na tamtejszym stadionie przy ul. Chrobrego. Wizyta zakończy się 25 lipca, kiedy to młodzież wyruszy do Krakowa.
– Dla nas wszystkich to spore wyzwanie organizacyjne – powiedziała m.in. starosta, Małgorzata Tudaj.
W sumie na Opolszczyznę trafi około 7 tys. osób. 
 
KS