Kędzierzyn-Koźle: Mistrzowie Wiosennej Panny Młodej

0
40
Mistrzowie Wiosennej Panny Młodej
W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem Wiosenna Panna Młoda. O podium rywalizowało 40 mistrzów nożyczek z całego województwa. Jury oceniało fryzury, strój, makijaż oraz ogólne wrażenie artystyczne stworzonego przez autorów stylizacji. Konkurs dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej ma coraz wyższy poziom, także pod względem jakości stylistyki i wizażu. Kędzierzyńscy uczniowie wspięli się wysoko. Najwyżej oceniona para to autor kreacji – Mateusz Gromada i jego modelka Dominika Piwowarska. Na trzecim miejscu uplasowała się Kamila Gajda, a szóste miejsce przypadło Kamili Słoninie.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 po raz kolejny udowodnili, że są świetnie przygotowani zarówno pod względem teorii, co praktyki. Jedna z wychowanek szkoły zajęła niedawno I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Fryzjerskiej inni uczniowie z kolei popisali się umiejętnościami praktycznymi zdobywając trzy spośród sześciu przewidzianych nagród podczas Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego. 
– Każdy fryzjer powinien dążyć do perfekcji w swoim fachu, lecz by to osiągnąć musi zdobyć wiedzę teoretyczną i posiąść umiejętności praktyczne. Fryzjer powinien prawidłowo ocenić stan włosów i skóry głowy oraz umiejętnie wystylizować fryzurę, mając do czynienia z każdym rodzajem włosów – tłumaczą wychowawcy.
Uczniowie nie tylko określają właściwości, zakres działania i rezultaty stosowania preparatów. Muszą też orientować się w najnowszych trendach mody z zakresu technik i technologii fryzjerskich, a także planować i przeprowadzać zabiegi odpowiadające oczekiwaniom klienta.
 
KS