Start kampanii ŁAPMY WODĘ w Katowicach

1
21
fot. WFOŚiGW w Katowicach

Kampania Łapmy Wodę jest realizowana pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego, Dyrektora Dyrekcji Ochrony Środowiska, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Akcję dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu, a zwłaszcza ubiegłoroczna susza, sprawiają, iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotknęła wszystkich. Problem mieli zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk – poinformował Wojciech Owczarz z Fundacji Arka. Dodał, że Fundacja zamierza prowadzić regionalną kampanię edukacyjną, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego województwa do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

– W ramach kampanii zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach  – powiedział Wojciech Owczarz.

Przedszkola i szkoły z Województwa Śląskiego już mogą zgłaszać się do Arki po bezpłatne materiały. Zgłoszenia – [email protected]

Organizatorzy zachęcają także do udziału w konkursach zaplanowanych w kampanii. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.lapmywode.pl

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

/ic/