Przy kawie o biznesie: Biznes dla młodych

3
37
Przy kawie o biznesie: Biznes dla młodych

Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 stycznia 2016 roku. Jego celem jest przestawienie możliwości zakładania i rozwoju biznesu przez ludzi młodych, możliwości współpracy w ramach Forum Młodych Firm przy RIG oraz obniżenia kosztów działalności poprzez współpracę z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości.

– Od jakiegoś czasu prowadzone są prace integrujące działania poszczególnych Izb na terenie Śląska tak, aby nie powielać, a raczej łączyć się w działaniach. I tu padł pomysł utworzenia w Wodzisławiu filii Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Forum to ma już duże doświadczenie i w związku z tym może być atrakcyjne dla młodych firm z naszego regionu – wyjaśnia Krzysztof Dybiec, Prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim. I dodaje: – Szczególnie ważne dla mnie jest to, że o możliwościach rozwoju młodych ludzi będą opowiadali na przykładach inni młodzi ludzie.  

– Jednym z planów, zawartych w Strategii Rozwoju Miasta na lata 2014-2020, jest utworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości, który ułatwi otwieranie działalności gospodarczej w naszym mieście – mówi z kolei Marcin Sieniawski z Biura Strategii i Promocji w Wodzisławiu.

Przewodniczący Forum Młodych RIG w Katowicach w latach 2011-2015, pan Janusz Dramski, na spotkaniu przedstawi następujące aspekty: Program "Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście", Ogólnopolski konkurs "Młody Przedsiębiorca Roku" oraz Manifest Młodych Przedsiębiorców.

Pan Dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku, przedstawi możliwe obszary współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego i młodych przedsiębiorców.

– Spotkanie "Przy kawie o biznesie" skierowane jest do młodych przedsiębiorców, nauczycieli lekcji przedsiębiorczości oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są uruchomieniem działalności gospodarczej – wyjaśnia Mateusz Maik, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Katowicach. I dodaje: – W styczniu pokażemy możliwości ograniczenia kosztów działalności w początkowej fazie oraz możliwości współpracy i rozwoju w ramach AIP.

Podczas spotkania, Izba i jej partnerzy wręczą również nagrody trzem firmom z powiatu wodzisławskiego, które przystąpiły do wrześniowego finału konkursu "Młody Przedsiębiorca Roku".

Na spotkanie obowiązują zapisy.

kk