PUP pomoże młodym przedsiębiorcom

4
23
Fot. freeimages

"Karta Młodego Przedsiębiorcy" to program, który powstał w wyniku partnerstwa InNOWAcyjna NYSA. Polega on na tworzeniu przez innych przedsiębiorców, otoczenie biznesu lub podmioty administracji publicznej systemu preferencji, ulg, zniżek i udogodnień dla młodych osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. W zamian, partnerzy projektu otrzymują bezpłatną promocję oraz potencjalnie nowych klientów dla swoich produktów i usług.

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim, jako pierwszy w województwie śląskim, planuje wprowadzić program na swoim terenie.

Projekt "Karty Młodego Przedsiębiorcy" adresowany jest do osób do 30. roku życia, ponieważ to właśnie w tej grupie wiekowej najtrudniej jest znaleźć pracę – według statystyk, aż 40% wszystkich bezrobotnych zarejestrowanych w wodzisławskim urzędzie pracy to osoby, które nie ukończyły jeszcze 30 lat.

Aby zgłosić się do projektu, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie urzędu www.pup-wodzislaw.pl i przesłać go zeskanowany na adres [email protected] Więcej informacji o programie  można znaleźć na stronie www.kmp.nysa.pl lub uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim, w pokoju 222 oraz pod numerem telefonu 32 459 29 51.

kk