Aktywne wakacje z OSIR Racibórz

2
58
kid_in_pool.jpg

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zachęca do korzystania ze swoich obiektów.

 

Wakacje to czas sprzyjający uprawianiu sportów i aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Gdzie zatem znaleźć odpowiednie miejsce, łączące dobrą zabawę z aktywnością? Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zachęca do korzystania ze swoich obiektów. Na ochłodę w gorące dni proponuje basen w Oborze. Dla lubiących ruch Fit Park, korty tenisowe lub bieżnię. Szukającym dobrej rozrywki poleca aquapark H2Ostróg z licznymi wodnymi atrakcjami.

 

Dzieci, młodzież i dorośli, którzy zdecydują się spędzić wakacje w mieście, na nudę z pewnością narzekać nie będą. Miasto Racibórz, jak co roku przygotowało dla swoich mieszkańców wachlarz atrakcji dostępnych w swoich placówkach. Wakacje kojarzą nam się przede wszystkim ze słońcem i upałami. Ten czas zapewne najlepiej spędzić nad wodą. Idealnym miejscem na wypoczynek "pod chmurką" będzie kąpielisko "Obora" przy ul. Markowickiej. – Oprócz basenu, brodzika i krętej zjeżdżalni do dyspozycji użytkowników są również boiska do gry w siatkówkę plażową, mini koszykówkę oraz mini golfa. Od tego roku dla najmłodszych jest jeszcze plac zabaw. To wspaniałe miejsce na odpoczynek dla całej rodziny, szczególnie, że basen znajduje się w bliskim sąsiedztwie malowniczego Arboretum Bramy Morawskiej – zachęca do korzystania z kąpieliska w upalne dni Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca aquaparku H2Ostróg. – Tuż za bramą kąpieliska znajduje się wiata rowerowa oraz kuchnia letnia, z której śmiało mogą korzystać wszyscy ci, którzy wybrali się w nasze strony na wycieczki rowerowe – dodaje Krzysztof Borkowski.

 

 

 

Dla amatorów wodnych zabaw OSiR posiada jeszcze jeden atrakcyjny obiekt – aquapark H2Ostróg przy ul. Zamkowej. Pływalnia wyposażona jest w dwa baseny, brodzik, dwie zjeżdżalnie – rury, jakuzzi oraz dobrze rozbudowaną strefę SPA, z sauną, grotą śnieżną, solanką oraz biczami wodnymi. Ponadto do dyspozycji użytkowników są dmuchane zabawki, wodny tor przeszkód, mała ślizgawka dla dzieci czy miejsca do gry w wodną piłkę i siatkówkę. Czy świeci słońce, czy pada deszcz w aquaparku pogoda jest zawsze idealna na dobrą zabawę. Warte podkreślenia są również przystępne ceny biletów. Obiekt posiada ulgi dla klientów, m.in.: uczniów, studentów, emerytów, niepełnosprawnych, wielodzietnych rodzin oraz grup zorganizowanych. Ceny zróżnicowane są również pod kątem pory dnia i tygodnia. Z aquaparku można korzystać na podstawie jednorazowej wejściówki lub karnetu, honorowane są także karty multisport.

 

Idealnym miejscem na letnią aktywność jest również położony nieopodal aquaparku Fit Park, czyli siłownia "pod chmurką" połączona ze Skate Parkiem oraz zręcznościowym placem zabaw dla najmłodszych. Z tych atrakcji korzystać można do woli i bezpłatnie. Nieopodal siłowni na świeżym powietrzu są cztery korty tenisowe. Zagrać w tenisa można o każdej porze, niezależnie od pogody, bowiem jeden z kortów usytuowany jest pod zadaszeniem. Dwa korty posiadają naturalne podłoże, pozostałe sztuczne. Kilka kroków dalej, obok funkcjonującego zimą lodowiska "Piastor", znajduje się kręgielnia, gdzie można miło spędzić czas z całą rodziną lub znajomymi. – Jako jedni z nielicznych w kraju mamy profesjonalną, atestowaną, sportową kręgielnię, w której organizujemy turnieje ogólnopolskie – podkreśla Jerzy Kwaśny, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Tuż obok znajduje się jeszcze stadion OSiR, na którym odbywają się duże imprezy sportowe i rozrywkowe. Ponadto każdy chętny może skorzystać z znajdującej się tam bieżni lekkoatletycznej okalającej boisko.

 

Raciborski Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponuje dodatkowo nowoczesną halą widowiskowo- sportową Arena RAFAKO, zlokalizowaną przy ul. Łąkowej. Na miejscu do dyspozycji wszystkich chętnych jest dobrze wyposażona siłownia, sauna oraz sala fitness. Mając do dyspozycji takie warunki do ćwiczeń i rekreacji, możemy codziennie doładowywać się porządną dawką endorfin, a przy okazji, dobrze się bawić i spalać kalorie, w końcu "w zdrowym ciele, zdrowy duch".

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu
ul. Zamkowa 4

tel. 32 415 37 17
www.osir-raciborz.pl
 

 

/artykuł sponsorowany/