Idealne miejsce na rodzinną wycieczkę!

1
35
park miniatur sakralnych.jpg

Park Miniatur Sakralnych w Olszowej rozciąga się na powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych.

 

Są takie miejsca na Opolszczyźnie – często w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, o których nie mamy pojęcia, a są godne uwagi i obejrzenia. Warto je odwiedzić ze znajomymi lub rodziną, by ciekawie spędzić weekendowy wypoczynek. Marzysz o podróżach i zobaczeniu najpiękniejszych budowli świata? Zacznij od wycieczki do Olszowej, gdzie znajduje się Park Miniatur Sakralnych. Najpiękniejsze katedry i bazyliki zbudowano w skali 1:25. To nie lada gratka, bowiem tylko tu prawdziwe dzieła sztuki są na wyciągnięcie ręki.

 

 

Zwiedzanie parku to niezwykła wyprawa do historycznych miejsc, które wpłynęły na losy świata. Można przyjrzeć się z bliska i dotknąć detali architektonicznych Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie oraz Bazyliki św. Piotra w Rzymie, a także kilkunastu innych najsłynniejszych budowli sakralnych. Największa miniatura ma prawie 5 metrów! Wkrótce kolekcja powiększy się o nowe obiekty. Będą wśród nich: sanktuarium z Jasnej Góry, Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii oraz Katedra Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Atrakcyjność tej niezwykłej ekspozycji podnosi otoczenie przepięknego parku i bliskie sąsiedztwo Góry Świętej Anny.

 

Park Miniatur Sakralnych

ul. Hodowlana 5

Olszowa (gmina Ujazd, woj. opolskie)

tel. 607 706 202

 

www.miniaturyolszowa.pl

 

Czynne:

 

od pn do pt – 10.00 – 18.00

sob. i niedz. – 10.00 – 19.00

 

 

W zabytkowych budynkach z przełomu XIX/XX wieku po byłej stadninie koni powstały lokalne użytkowe. Obecnie, budynki zostały odrestaurowane, a ich wystrój jest połączeniem klasyki z nowoczesnością. W kompleksie czeka na Państwa pensjonat z „Złota Podkowa”, restauracja „Spichlerz” z przepiękną stylową salą bankietową „Pod Złotym Rogiem”. Wystrój pomieszczeń to połączenie klasyki z nowoczesnością. Starannie przeprowadzone prace remontowe pozwoliły zachować pierwotny wygląd zabytków. Ale to nie koniec atrakcji! Z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 13 lat powstał stumetrowy parku linowy z domkami na drzewach, przeszkodami i tyrolkami. Natomiast na najmłodszych czeka Bajkowy Sad, duża bawialnia, w której można spotkać ulubione bajkowe postaci. Olszowa leży w powiecie strzeleckim na Opolszczyźnie, bezpośrednio przy zjeździe z autostrady A4 o tej samej nazwie – około 50 minut jazdy od Raciborza i 30 minut jazdy od Opola.

 

/artykuł sponsorowany/