Weekend w Wodzisławiu i okolicach: 21-23 listopada: Zobacz, co się będzie działo!

0
48
rock_trendy_pszow_050.JPG

Teatralnie i koncertowo – tak zapowiada się najbliższy weekend w okolicy.

 

21 listopada: Koncert w Szufladzie

 

W piątek, 21 listopada o godz. 19.00 w Klubie Muzycznym Szuflada w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert. Zagrają: RiseuP, Szczebel oraz Youth Fall Away. Wstęp: 10 zł. Zobacz więcej informacji o koncercie>>

 

 

 

21 listopada: Spektakl "Szewcy"

 

W piątek, 21 listopada o godz. 19.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks wystawiony zostanie spektakl teatralny na podstawie dramatu Witkacego "Szewcy". Wstęp: 15 zł.

 

Prześmiewczy pamflet na rewolucję, w trakcie której każdy rodzaj buntu jest jednocześnie podniosły i żałosny, każde działanie ma swój głęboki sens i jest go pozbawione. Wyrazista forma spektaklu, dynamiczna inscenizacja i groteskowa gra aktorska wyostrzają charakterystyczny język Witkacego, udowadniając, że jego historiozofia jest nieodmiennie aktualnym komentarzem do naszej rzeczywistości „tu i teraz”.

Zobacz więcej informacji o spektaklu>>

 

 

22 listopada: Mecz SWD Wodzisław Śląski – UKS Gimnazjum Istebna

 

W sobotę, 22 listopada o godz. 13.00 na Stadionie przy ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się mecz SWD Wodzisław Śląski – UKS Gimnazjum Istebna. Wstęp wolny.

 

22 listopada: Koncert w Klubie Amber

 

W sobotę, 22 listopada o godz. 19.00 w Klubie Amber w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert. Na scenie pojawią się: Soul Collector, Imperial Sin, Eternus. Wstęp 7 zł.

 

 

 

22 listopada: Wieczór Tradycji Śląskiej

 

W sobotę, 22 listopada o godz. 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zawadzie rozpocznie się Wieczór Tradycji Śląskiej.

 

Podczas kilkugodzinnego spotkania wszyscy przybyli będą mieli okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu szkolnej muzealnej sztolni. Będzie także okazja do zapoznania się z programem artystycznym, w którym między innymi występy uczniowskich zespołów artystycznych, jak również zespołu Zawodzianki pod kierownictwem Jerzego Rosoła, oraz występ orkiestry pod dyrekcją Adama Bobra. Imprezę poprowadzi Marek Szołtysek.

 

 

23 listopada: MUZYKON

 

W niedzielę, 23 listopada o godz. 23.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się ostatni już koncert w ramach Muzykonu. Na organach zagra Bartosz Jakubczak. Wstęp wolny.

 

 

/a/