Wodzisław: Plan „Boisko przy każdej szkole” zrealizowany

1
21
boisko-4.jpg

Do użytku oddano kolejne obiekty zamykające listę szkół, przy których miały się znaleźć nowoczesne boiska sportowe.

 

Mowa o boiskach przy Szkole Podstawowej nr 17 oraz przy Szkole Podstawowej nr 9. „Przy SP nr 9 powstała boisko poliuretanowe o wymiarach 24m na 12 m. Jest to obiekt umożliwiający grę zarówno w koszykówkę, jak i w siatkówkę. Jego koszt wyniósł 149742,00 zł” – informuje Barbara Chrobok, rzecznik prasowy UM w Wodzisławiu Śląskim.

 

W przypadku SP nr 17 mowa o boisku do piłki nożnej, którego całkowite wymiary to 17m na 34 m. Jest to boisko pokryte syntetyczną, zieloną trawą. Koszt realizacji tej inwestycji wyniósł 108. 867, 31 zł.

 

Oba boiska zostały oddane do użytku w listopadzie.

 

„Wodzisławscy uczniowie mogą w pełni korzystać z boisk, które zostały w mieście wybudowane w ramach projektu „Boiska przy każdej szkole”. Na chwilę obecną można powiedzieć, że każda wodzisławska szkoła ma przy swoim boku wysokiej klasy boiska, spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Nawierzchnie poliuretanowe , boiska pokryte sztuczną trawą, możliwość uprawiania kilku dyscyplin sportu – to wszystko dodatkowo zwiększyło komfort użytkowania przez najmłodszych wodzisławian” – informuje Barbara Chrobok.

 

/publ. a/