Weekend w Wodzisławiu i okolicy (17-19 października): Zobacz, co się będzie działo!

1
38
Opozycja2.jpg

Koncerty, spektakle i Night Jam, czyli wachlarz możliwości spędzenia jesiennego weekendu w regionie.

 

18-19 października: Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych

 

W weekend 18-19 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się wystawa kanarków i ptaków egzotycznych.

 

Sobota, 18 października: godz. 9.00 – 18.00

Niedziela, 19 października: godz. 9.00 – 17.00

 

 

18 października: Koncert zespołu Opozycja

 

W sobotę, 18 października o godz. 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert z okazji 30-lecia zespołu Opozycja. Bilety w cenie 10 zł.

 

To jeden z najciekawszych zespołów rockowych przełomu lat 80. i 90. powraca na muzyczną scenę i wystąpi z okazji XXX-letniej rocznicy powstania. Jego występ poprzedzi koncert zespołu Profanacja. Zatem wszystkich miłośników mocnego brzmienia, ostrej rock and rollowej nuty, muzyki niebanalnej z głębokim przekazem nie może zabraknąć na tym wydarzeniu.

 

Zobacz szczegóły dotyczące formacji opozycja>>

 

 

 

18 października: Spektakl "Rewizor"

 

W sobotę, 18 października o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie zostanie wykonany spektakl "Rewizor" w wykonaniu eatru Wodzisławskiej Ulicy otwiera realizacje projektu "Spełnienia marzeń nadszedł czas" w cyklu "Działaj lokalnie". Wstęp wolny.

 

Komedia Mikołaja Gogola sprzed ponad wieku pełną negatywnych postaci, które za łapówkę próbują zasłużyć się centralnej władzy, by zechciała przez palce spojrzeć na szerzące się w miasteczku bezprawie i prywatę urzędników miejskich. Nieodparcie kojarzy się z niedaleka przeszłością, z której nasz kraj wydostał się 25 lat temu za sprawa pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w 1989 roku. Uczczenie tego doniosłego wydarzenia to jedno, a drugie nie mniej ważne – to zaproszenie mieszkańców Pszowa do spełnienia marzeń, do włączenia się w kreowanie otaczającej rzeczywistości poprzez teatr, tak jak to robią od prawie 30 lat ludzie należący do Teatru Wodzisławskiej Ulicy. Będą starania o włączenie się mieszkańców Pszowa w odtwarzanie wybranych postaci Rewizora, co ma doprowadzić do kolejnego spektaklu przygotowanego tym razem pod kierunkiem aktorów TWU z udziałem tych pszowian, którzy chcą wrócić do zarzuconych niegdyś, marzeń o aktorstwie. Młode mamy lub/i ojcowie mogą się oddać zabawie w teatr grając w przedstawieniu, bo w tym czasie dzieci – wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Tak wiec Rewizor TWU będzie tylko początkiem i zapowiedzią wielu ciekawych spotkań międzypokoleniowych: seniorzy, rodzice z dziećmi, młodzież, władze miasta. Wszystko po to, by w spełnianiu aspiracji kulturalnych każdy mógł znaleźć sens, znaleźć siebie i swoje marzenia i te zapomniane i te, co się dopiero budzą.

 

 

18 października: 95-lecie Chóru Jadwigi

 

W sobotę, 18 października o godz. 17.00 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wodzisławiu Śląskim odbędą się obchody 95-lecia Chóru Jadwigi.

 

 

18 października: Urodziny Szuflady

 

W sobotę, 18 października o godz. 21.00 w Klubie Muzycznym Szuflada odbędą się jej czwarte urodziny. Zagrają: Hlobosz Hlobosz Sam System, Smosz TE BITY, Wojt, Sushi. wstęp: 5 zł.

 

 

19 października: Night Jam

 

W niedzielę, 19 października o godz. 16.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Night Jam. Podczas imprezy odbędzie się Jam Bowl, Jam Street, Best Trick na deskorolce oraz Jam i Best Trick na rowerach BMX. Sędziowie (publiczność i konferansjer) będą oceniać umiejętności, skalę trudności ewolucji i widowiskowość każdego przejazdu.

 

 

19 października: Operetka "Statek Casablanca"

 

W niedzielę, 19 października o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie przedstawiona zostanie wersja koncertowa operetki "Statek Casablanca". Bilety w cenie 25 oraz 30 zł.

 

Operetka "Statek Casablanca", to opowieść o pięknym romansie z towarzyszącą mu intrygą i komizmem sytuacyjnym. W spektaklu nie brak zabawnych tekstów i nawiązań do kultowego filmu "Casablanca".

 

Zobacz szczegóły dotyczące operetki>>

 

 

19 października: Koncert w ramach Muzykonu

 

W niedzielę, 19 października o godz. 19.00 w Pałacu Ślubów w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert w ramach Muzykonu. Na fortepianie zagra Dagmara Niedziela, zaś na fagocie Krzysztof Fiedukiewicz.

 

 

 

/a/