Jacek Hugo –Bader zagościł w wodzisławskiej bibliotece

2
22
DSCN3201.JPG

Reportażysta odniósł się do kontrowersji wynikłych z jego ostatniej publikacji "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak".

 

Wieczór autorski z Jackiem Hugo-Baderem, znanym dziennikarzem i reportażystą, specjalizującym się w tematyce Rosji i krajów postsowieckich był bardzo żywiołowy i pełen emocji. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i współfinansowane przez Instytut Książki.

 

W środę, 15 października liczna publiczność zgromadziła się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem słuchali znakomitego dziennikarza, który ciekawie i barwnie opowiadał o swojej pracy i pasji, o swoich przygodach oraz ludziach spotkanych na swojej drodze. Stali się oni bohaterami jego tekstów.

 

Zobacz więcej zdjęć ze spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem>>

 

Autor zdradził kulisy swoich wypraw, z pasją i zaangażowaniem opowiadał o emocjach podczas wyprawy na Broad Peak, która była tematem jego ostatniej książki. Emocjonalnie odniósł się do burzy oraz kontrowersji, jakie wywołała publikacja. Równie zaangażowana emocjonalnie zapowiada się kolejna książka, do której autor przygotowuje się już od 20 lat, dotycząca działalności opozycyjnej, czasów Solidarności i konkretnych ludzi polskiego podziemia komunistycznego. Opowieściom towarzyszył pokaz zdjęć z podróży a czytelnicy żywiołowo reagowali, zadając mnóstwo pytań. Po trwającym dwie godziny spotkaniu ustawiła się w długa kolejka, w oczekiwaniu na autograf Jacka Hugo-Badera.

 

/publ. a/