Sukces radlińskich gimnastyków

2
36
Zdjecie-0073.jpg

Dawid Węglarz i Bartosz Czaja zostali mistrzami Polski w gimnastyce sportowej, zaś Piotr Wieczorek zdobył brązowy medal.

 

W weekend, 30 maja – 1 czerwca w Białej Podlaskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn. Zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin odnieśli ogromny sukces. Zdobyli łącznie 11 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe.

 

Mistrzem Polski w wieloboju gimnastycznym juniorów starszych do lat 17 został Dawid Węglarz, zdobywca 4 medali. Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym, zdobył złoty medal w ćwiczeniach na poręczach oraz srebrny w ćwiczeniach na kółkach i brązowy na koniu z łękami.

 

18-letni Bartosz Czaja w kategorii młodzieżowej do lat 21, oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym zdobył także złoty medal w ćwiczeniach na drążku oraz srebrny w ćwiczeniach na koniu z łękami. Piotr Wieczorek, zdobywca brązowego medalu w wieloboju w kategorii juniora do lat 17, zdobył również złoty medal w ćwiczeniach na kółkach, srebrny na koniu z łękami i ćwiczeniach wolnych.

 

Najmłodszy z zawodników Klubu Gimnastycznego – 15-letni Dawid Niżnik zajął 10 miejsce w wieloboju gimnastycznym w kategorii juniora do lat 17 oraz 7 miejsce wfinale ćwiczeń wolnych i 8 miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i drążku.

 

Multimedaliści Mistrzostw Polski Klubu Gimnastycznego są podopiecznymi Leszka Blanika, natomiast trenerem Dawida Niżnika jest Damian Kempny.

 

/a/

fot. KG Radlin