Racibórz: niezwykłe, kulinarne show i występ Cezarego Pazury w ZSS

1
67
IMG_0000.jpg

W Zespole Szkół Specjalnych odbyły się warsztaty kulinarne, które zwieńczył występ popularnego, polskiego aktora filmowego, kabaretowego i telewizyjnego: Cezarego Pazury.

 

W trakcie warsztatów kulinarnych kucharze we współpracy z publicznością przygotowali smaczne i zdrowe potrawy. Dania te dostępne były do degustacji oraz oceny widzów, którzy mieli niepowtarzalną okazję nie tylko rozsmakować się w zdrowej kuchni, ale również zakupić produkty wykorzystane w czasie gotowania. Publiczność na własne oczy oglądała jak w kilkanaście minut powstają wykwintne dania. Ciekawostką dla wszystkich zebranych była możliwość upieczenia ciasta w garnku na płycie kuchenki, a nie w piekarniku. Oprócz tego kucharze przygotowali kurczaka w ziołach bez dodatku jakiegokolwiek tłuszczu, a także bigos na bazie zielonej i kiszonej kapusty z dodatkami.

 

Zobacz więcej zdjęć z występu Cezarego Pazury i warsztatów kulinarnych>>

Do gotowania wykorzystywano tylko i wyłącznie naczynia firmy Eco-Vital. Firma stawia przede wszystkim na zdrowie. Wszystkie garnki oraz patelnie firmy Eco-Vital zostały wykonane z tytanu. Dzięki temu potrawy zachowują dobre składniki odżywcze. Oprócz tego są one odporne na zarysowania oraz umożliwiają gotowanie z minimalną ilością wody. Garnki tytanowe są rewelacyjne do przyrządzania potraw, które muszą stać długo na ogniu (na przykład – bigos), gdyż ich powierzchnia jest nieprzywierająca, uchwyty garnka wykonane są z materiału, który umożliwia wstawienie potrawy w garnku do piekarnika – do 260o C. Patelnie zaś, dzięki właściwościom powłoki tytanowo-ceramicznej, umożliwiają smażenie bez tłuszczu. Przygotowywane potrawy zachowują większość składników odżywczych jak też zachowują swój naturalny smak.  Z ofertą firmy można zapoznać się na jej stronie internetowej. Każdy, kto przybył na pokaz miał niepowtarzalną okazję do tego, aby kupić produkty z 50 % rabatem. Jakby tego było mało, na widzów czekało mnóstwo bonusów takich jak kołdry czy poduszki z owczej wełny. Show wzbudziło zainteresowanie wszystkich przybyłych. Jednak to nie był koniec wieczoru.

 

Po zakończeniu kulinarnego show gości zaproszono na występ znanego i lubianego artysty, Cezarego Pazury. W wykonaniu komika można było usłyszeć najbardziej znane skecze. Artysta w przezabawny sposób opowiadał o relacjach damsko – męskich. Jego żarty rozbawiły publiczność do łez. Z uśmiechem przyznał także, że nie często zdarza mu się "występować po patelniach". Po występie każdy mógł spotkać się z Cezarym Pazurą, porozmawiać z nim. Aktor chętnie pozował do wspólnych zdjęć i rozdawał autografy.

 

/artykuł sponsorowany/