Krzanowice: rady sołeckie już wiedzą, na co wydadzą pieniądze w 2014 roku

1
32
IMG_9128.JPG

Wiadomo już jakie inwestycje będą realizowane w poszczególnych sołectwach gminy Krzanowice – najdroższą będzie remont kuchni w remizie OSP w Wojnowicach.

 

Rady sołeckie podjęły już decyzję w sprawie wydatkowania pieniędzy z funduszów sołeckich na przyszły rok. Mieszkańcy Pietraszyna do podziału będą mieli 13 tys. zł. Kwotę tą postanowili podzielić na pół pomiędzy dwa zadania – modernizację parku na Tuleja oraz budowę chodnika przy ulicy Wesołej. Druga inwestycja zostanie także dofinansowana ze środków, które zostały w budżecie sołectwa po organizacji tegorocznych, gminnych dożynek.

 

Wojnowice będą miały dużo większy budżet od Pietraszyna. Cała kwota, czyli 22 tys. zł, przekazane zostaną na remont kuchni w budynku świetlicy i remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Borucin będzie miał do dyspozycji taką samą sumę. Rada sołecka zdecydowała o tym, że dzięki niej wybuduje nowy podjazd do remizy OSP oraz wymieni kilka okien w budynku Domu Kultury. Bojanów natomiast pieniądze przeznaczy na montaż garbów spowalniających na ulicy Kościuszki.

 

/Paulina Krupińska/