Rusza kolejna podróż z Planetą Energii

1141
45

Uczniowie wspólnie z ambasadorem akcji, dr. Tomaszem Rożkiem, wyruszają na misję ratunkową, podczas której poprzez zabawę odkrywają pojęcia związane z prądem, energią i ekologią.

Wystartowała X edycja projektu Planeta Energii. Tegoroczna odsłona wydarzenia łączy się z akcją „Edukacja zdalna z energią”. Dzięki programowi nauczyciele zyskają cenną wiedzę i skuteczne narzędzia do kształcenia on-line lub w formie hybrydowej.

Planeta Energii to przykład ciekawie opowiedzianych historii, które są przekazywane dzieciom w atrakcyjny i nieszablonowy sposób; to cykl animacji i interaktywnych ćwiczeń, w których bohaterami są sympatyczni mieszkańcy Krainy Energii oraz Krainy Odpadów. Uczniowie wspólnie z ambasadorem akcji, dr. Tomaszem Rożkiem, wyruszają na misję ratunkową, podczas której poprzez zabawę odkrywają pojęcia związane z prądem, energią i ekologią. Energa wspiera kwestię bezpieczeństwa najmłodszych i nauczania prawidłowego korzystania z urządzeń elektrycznych, z którymi na co dzień mają styczność chociażby w domach.

Istotną częścią tegorocznej edycji Planety Energii jest także kształtowanie świadomości na temat racjonalnego gospodarowania odpadami. W Polsce przeciętny Kowalski tylko w 2019 roku „wyprodukował” ich 332 kg. Dzięki nowym lekcjom o Krainie Odpadów młode pokolenie zyska wiedzę na temat tego, jak ważne jest zapobieganie nadmiernemu powstawaniu odpadów i ich prawidłowa segregacja.

Planeta Energii skierowana jest do zerówek oraz uczniów z klas I-IV szkół podstawowych. Konkurs przewidziany jest zarówno dla całych klas, jak i indywidualnych osób. Zasady są bardzo proste. Każde dziecko, które ukończy zadania z misji nr 2 „Kraina Odpadów”, może przesłać elektronicznie na adres [email protected] pracę artystyczną o ograniczaniu produkcji odpadów. Aby zgłosić szkołę do konkursu, należy zarejestrować się na platformie internetowej, przesłać sprawozdanie dotyczące realizacji lekcji o Planecie Energii i projekt pracy dodatkowej obrazujący tematykę „Krainy Odpadów”. Zgłoszenia konkursowe można wysyłać do 14 grudnia 2020 roku.

Szczegóły na www.planetaenergii.pl.

KP
Fot. Planeta Energii

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.