Pola Nadziei zakwitną w Rybniku

22
15

Żonkile zasadzono na terenie działki w Niedobczycach. Właśnie tam ma powstać rybnickie hospicjum stacjonarne.

„Pola Nadziei” to kampania, w ramach której organizacje pozarządowe zbierają fundusze na prowadzenie hospicjów. Jesienią wolontariusze sadzą cebulki żonkili, by na wiosnę cieszyć się kwiatami symbolizującymi nadzieję. W Rybniku „Pola nadziei” mają przypominać mieszkańcom o budowie hospicjum stacjonarnego w Niedobczycach. Właśnie z tego powodu 9 października na terenie działki przy ul. Barbórki w rybnickiej dzielnicy zasadzono żonkile. Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie zaprosiła do tego wydarzenia swoich przyjaciół i sympatyków. Wśród nich znaleźli się prezydent Rybnika Piotr Kuczera, znani rybniccy dziennikarze, artyści i przedsiębiorcy.

Rybnicka fundacja od czterech lat przekonuje opinię publiczną o tym, jak ważna dla Rybnika i jego mieszkańców jest ta inwestycja. Sprawy nabrały tempa po uzyskaniu poparcia władz miasta i lokalnej społeczności. Miasto wyznaczyło działkę i przeprowadziło konkurs na projekt budynku.

– Dzisiejsze sadzenie żonkili jest niezwykle symboliczne. Dziś sadzimy cebulki, a efekty w postaci pięknych kwiatów będziemy mogli dostrzec dopiero wiosną. Podobnie jest z ideą budowy hospicjum w Rybniku. Dziś jesteśmy skupieni wokół planów i projektów tej budowy, a efekty zobaczymy dopiero za jakiś czas. Dla obu tych symbolicznych działań potrzebujemy czasu. Jestem bardzo zdeterminowany, by dzięki wspólnym staraniom doprowadzić do budowy hospicjum w Rybniku, choć czasy dla samorządu są niełatwe – wyjaśnił Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

c
fot. A. Skupień (UM Rybnik)