Papa D i Grubson gwiazdami 28. strażackiego memoriału

1
91

W tym roku główny organizator imprezy Stanisław Borowik do udziału zaprosił m.in. zespół Papa D i Grubsona.

22 i 23 sierpnia odbędzie się 28. edycja Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego, wydarzenia dedykowanego pamięci dwóch strażaków, którzy zginęli podczas gaszenia pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej w 1992 roku. W tym roku główny organizator imprezy, Stanisław Borowik, do udziału zaprosił m.in. zespół Papa D i Grubsona. Zaplanowano również spektakularne zawody Firefighter Combat Challenge.

Papa D to powstała w latach 80. polska grupa grająca połączenie pop i dance. Początkowo występowali pod szyldem Papa Dance. Na swoim koncie mają dziewięć albumów, wszystkie w oryginalnym klimacie. Zespół wylansował takie przeboje jak „Kamikaze wróć”, „Naj Story” czy „Czarny śnieg”. Ponadto grupa występowała na najważniejszych przeglądach muzycznych w kraju oraz koncertowała za granicą. Obecny skład zespołu: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja.

Grubson, czyli Tomasz Iwanca – jego przygoda z hip-hopem rozpoczęła się na początku lat 90. za sprawą brata, który zajmował się promowaniem tej kultury w ich rodzinnym mieście Rybniku. Zaczął tworzyć na przełomie lat 1997-1998 w grupie Po 3-na Różnica. W 2003 r. wydał „N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chrabowa) – wyprodukowany samemu materiał na pograniczu rapu i dancehall. We wrześniu 2009 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album „O.R.S.”. Dzięki singlom „Nowa fala” oraz „Na szczycie” muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. W sumie wydał sześć albumów. 7 lipca 2019 r. „Na szczycie” zdobył 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube jako pierwszy na polskiej scenie rapowej.

KP
Fot. grubson.com.pl