Budynki TBS przy ul. Łąkowej po odbiorach technicznych

262
376

Budowa 48 mieszkań na ul. Łąkowej w Raciborzu dobiegła końca.

Zakończyła się budowa pierwszego z dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Łąkowej. 5 marca dokonano odbiorów technicznych.

Lokatorzy pierwszych 48 mieszkań wykonanych w wysokim standardzie „pod klucz” wprowadzą się już wiosną. Wnętrza i wyposażenie lokali wykonane są „pod klucz”. W pokojach nowi mieszkańcy mogą oczekiwać paneli podłogowych, a także płytek podłogowych w kuchniach i przedpokojach. W łazience oprócz płytek podłogowych położone zostaną płytki ceramiczne ścienne do wysokości ok. 2 m w obrębie kabiny prysznicowej. Oprócz kabiny prysznicowej łazienka wyposażona jest w umywalkę i ubikację typu geberit z kompletną armaturą. W kuchni przyszły najemca znajdzie zlewozmywak i kuchenkę elektryczną z piekarnikiem.

Lokator może liczyć także na instalację umożliwiającą odbiór cyfrowej telewizji naziemnej lub satelitarnej. Mieszkania posiadają balkony. Do każdego mieszkania przynależy piwnica. W każdej klatce na poziomie parteru zaprojektowano jedno mieszkanie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się 16 mieszkań jednopokojowych, 8 mieszkań dwupokojowych i 24 mieszkania trzypokojowe.

Drugi, bliźniaczy budynek zostanie oddany do użytku jesienią 2021 roku.

Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo usługowe Borbud Sp. z o.o. z siedzibą w Raciborzu. Inwestorem jest Miasto Racibórz z udziałem Raciborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na realizację inwestycji Miasto Racibórz pozyskało finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 45% wartości inwestycji.

KP
Fot. UM Racibórz