Prawie 2,4 mln zł na wymianę starych źródeł ciepła

6
292

Pozyskane przez Wodzisław Śląski dofinansowanie pozwoli na realizację inwestycji w siedmiu budynkach użyteczności publicznej.

Miejski projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej” uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych. Miasto Wodzisław Śląski otrzyma blisko 2,4 mln zł.

Przedmiotem projektu jest wymiana starych źródeł ciepła na ekologiczne. Pozyskane przez miasto z Regionalnego Programu Operacyjnego pieniądze pozwolą na realizację inwestycji w siedmiu budynkach użyteczności publicznej. Zmiany nastąpią w czterech remizach ochotniczych straży pożarnych – w Radlinie II, Zawadzie, Jedłowniku i Turzyczce, a także w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 17. Ostatnim budynkiem, w którym zostanie zmodernizowane ogrzewanie, jest siedziba Służb Komunalnych Miasta na ul. Marklowickiej.

– Dzięki tym pieniądzom możemy myśleć o tak ważnych dla naszego zdrowia i nie tylko inwestycjach. To ogromne dofinansowanie, które umożliwi wymianę starych kotłów węglowych na nowe źródła ciepła w kolejnych budynkach w mieście. Z węgla przejdziemy na gaz lub pellet, w zależności od szczegółów projektu dla danego budynku. Cieszę się, bo jak wiadomo, kropla drąży skałę – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Miasto od lat sukcesywnie termomodernizuje kolejne budynki użyteczności publicznej. Przykładami jednych z ostatnich tego typu realizacji są inwestycje przeprowadzone w budynku MOSiR Centrum przy ul. Bogumińskiej czy Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. 26 Marca. Zadania te także zostały zrealizowane przy pomocy uzyskanych dofinansowań ze środków zewnętrznych.

KP
Fot. Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego