IX Bieg Twardziela. Roberto Dimiccoli najszybszy

181
122

Ponad 200 osób wystartowało w jednym z najbardziej wymagających raciborskich biegów.

1 marca w Raciborzu odbył się IX Bieg Twardziela. Na starcie pojawiło się 209 śmiałków, którzy mieli do pokonania ok. 7 km przez Arboretum Bramy Morawskiej. Ukształtowanie terenu trasy, na której znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach sprawia, że jest to jeden z najbardziej wymagających raciborskich biegów. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne – bieg rozgrywany jest zawsze pod koniec lutego lub na początku marca, kiedy pogoda może być zmienna – zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. W tym roku aura była łaskawa.

Najszybszy okazał się raciborzanin Roberto Dimiccoli, który ukończył bieg z czasem 00:26:09. Drugi był Mateusz Wolnik z Lysek, który uzyskał czas 00:26:39. Jako trzeci na metę przybiegł Cyprian Grzelka z Pogrzebienia (00:26:51). Wśród kobiet najlepsza była Patrycja Rębisz z Raciborza, która trasę pokonała w 30 minut i 1 sekundę. Drugie miejsce zajęła Dominika Pacak z Raciborza (00:36:26), a trzecie raciborzanka Emilia Tomala (00:37:06).

Był to pierwszy bieg z cyklu 4 Biegi Racibórz. W maju odbędzie się Bieg Bez Granic, w lipcu Nadodrzański Bieg Powstańców Śląskich OCR, a w sierpniu Rafako Półmaraton Racibórz.

KP
Fot. Katarzyna Przypadło