Idą w przyszłość z echem tradycji

2
80

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim celebrowało Święto Szkoły.

Jubileusz został dopełniony podpisaniem kolejnej umowy patronackiej oraz otwarciem Centrum Edukacji Technicznej HTEC-Abplanalp.

Nowe możliwości

– Dzisiejsze święto jest świętem otwartości na nowoczesność, na nowe możliwości, gotowości na zmiany. Jest świętem potrzeby rozwoju, kreatywności i współpracy, by sprostać wymaganiom przyszłości i ciągle zmieniającego się rynku pracy – powiedziała Danuta Mielańczyk, dyrektor PCKZiU. Podkreśliła także, że szkoła jest otwarta i reaguje na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość, ale też pamięta o szacunku do tradycji.

Uczniowie klas pierwszych, objęci umową stypendialną z PGG, zostali przyjęci w poczet braci górniczej. Podczas uroczystości odbył się widowiskowy rytuał skoku przez skórę i pasowanie w asyście lisa majora oraz starej strzechy. Wręczono także listy gratulacyjne uczniom pierwszych klas, a są to przyszli technicy górnictwa podziemnego, technicy mechatroniki, technicy elektrycy, technicy mechanicy, technicy automatycy oraz elektrycy i operatorzy obrabiarek CNC.

Dobry partner

Podczas wydarzenia szkoła podpisała umowę patronacką z firmą Abplanalp z Warszawy, która jest jednym z największych producentów obrabiarek na świecie. Porozumienie pozwoli na to, aby uczniowie zyskali pewny zawód i dobrze płatną pracę, zaś regionalni przedsiębiorcy mogli skorzystać z certyfikowanej kadry. Współpraca zaowocuje także praktycznymi szkoleniami uczniów i nauczycieli na najnowszym sprzęcie, bowiem w wodzisławskiej szkole oficjalnie otwarto Centrum Edukacji Technicznej HTEC-Abplanalp.

c
Fot. Powiat Wodzisławski