Czarny Diament dla Rafako

55
144

Zasłużone firmy i instytucje z regionu zostały nagrodzone przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

Rafako S.A. zostało jedną z sześciu firm wyróżnionych w tym roku Czarnym Diamentem. Nagrodę przyznaje kapituła pod przewodnictwem Honorowego Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusza Donocika. W jej skład wchodzą przedstawiciele władz samorządowych z regionu, specjaliści z dziedziny energetyki i naukowcy ze śląskich uczelni wyższych.

Rafako zostało docenione za 70 lat prowadzenia działalności z poszanowaniem wartości takich jak wysoka jakość, skuteczność i nowoczesność, a także za nieustanne doskonalenie procesów produkcyjnych i wprowadzanie nowych technologii. Kapituła doceniła również zaangażowanie w obszarze badań i rozwoju oraz tworzenie najlepszego środowiska rozwoju dla pracowników i dobrą współpracę z samorządem terytorialnym. O wyróżnieniu Rafako zadecydowało także wspieranie licznych inicjatyw społecznych i kulturalnych przez spółkę. Szczególną uwagę kapituły zwrócił realizowany przez Fundację Rafako projekt „Kossakowie”.

Nagroda została wręczona podczas gali w Teatrze Ziemi Rybnickiej przez Andrzeja Żylaka, prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego oraz wchodzącego w skład kapituły Prezydenta Raciborza Dariusz Polowy. Nagrodę w imieniu Rafako odebrał Jacek Balcer, dyrektor komunikacji korporacyjnej Grupy.

c
Fot. Rafako S.A.