Chirurgia wraca do pracy

244
77

Wodzisławski oddział chirurgii wznowił pracę w pełnym zakresie, uruchamiając wszystkie 50 łóżek.

18 listopada Oddział Chirurgiczny Ogólny szpitala w Wodzisławiu Śląskim wznowił działalność w pełnym zakresie. Zgodnie z zapowiedziami udało się pozyskać dodatkowych lekarzy i uruchomić komplet łóżek. Oddział ma nowego lekarza kierującego, dr Bolesław Oleś wcześniej pracował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku-Orzepowicach. Razem z nowym ordynatorem szpital zasiliła nowa kadra. Sześciu specjalistów i trzech lekarzy asystentów ma jeszcze wzmocnić dwóch, trzech dodatkowych lekarzy. – Będzie to pełny zespół, który będzie operował i leczył pacjentów w ramach oddziału chirurgii ogólnej. Sytuacja jest o tyle dobra dla szpitala i pacjentów, bo jest to zespół bardzo dobrze „wyoperowany”, doświadczony i będziemy realizować świadczenia nie tylko w tym zakresie, w jakim świadczyliśmy do tej pory – mówił dyrektor PPZOZ Krzysztof Kowalik, zapowiadając tym samym operacje trzustki czy piersi. – Zachęcam wszystkich pacjentów, którzy mieli odkładane zabiegi, będziemy się z nimi kontaktować, zachęcam, by wracali do szpitala, żeby chcieli się leczyć w tym szpitalu. Zapewnię, że ta opieka będzie na najwyższym poziomie – powiedział dyrektor szpitali PPZOZ.

Pacjenci ze skierowaniem na planowe zabiegi operacyjne mogą zgłaszać się do Sekretariatu Oddziału Chirurgii Ogólnej pod nr tel. 32 4591 982 od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-14:30 w celu ustalenia terminu zabiegu.

Przypomnijmy, że wodzisławski oddział chirurgii zawiesił działalność 30 września, a planowane zawieszenie miało potrwać do 31 grudnia tego roku. Taki ruch był podyktowany brakiem możliwości zabezpieczenia obsady kadrowej w zakresie ordynacji podstawowej, jak i dyżurów lekarskich. 9 października wznowiono działalność oddziału, jednak objęła ona odcinek z 27 łóżkami z uwagi na dalsze braki kadrowe i przeprowadzany remont. – Prowadzone są dalsze rozmowy z lekarzami nad rozpoczęciem pracy w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim. To znacząco ustabilizowałoby sytuację kadrową – informował wówczas starosta Leszek Bizoń. Wydaje się więc, że rozmowy przyniosły skutki, a wodzisławska chirurgia po czasie pełnym turbulencji może na chwilę odetchnąć.

C
Fot. Powiat Wodzisławski