WFOŚiGW na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska

124
224

Targi Pol-Eco-System to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi.

W dniach 9-11 października w Poznaniu odbyły się Targi Pol-Eco System. Uczestniczył w nich zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tomasz Bednarek i Adam Lewandowski wzięli udział w debacie z udziałem przedstawicieli samorządów i sektora bankowego, jak również w seminarium nt. dorobku 30-lecia Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz perspektyw rozwoju Funduszu i systemu finansowania ochrony środowiska w Polsce.

Oprócz tego pracownicy WFOŚiGW w Katowicach byli zaangażowani w obsługę wspólnego stoiska wojewódzkich funduszy – 17funduszy.pl, a doradcy energetyczni odpowiadali na pytania na stoisku informacyjnym Projektu Doradztwa Energetycznego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas targów rozstrzygnięto również konkurs na plakat promujący Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020. Pierwszą nagrodę otrzymał katowiczanin Dawid Myszka. Nagrodę wręczył mu Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Pol-Eco System to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi. W tym roku targom towarzyszyły obchody jubileuszu 30-lecia działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – instytucji, która jest ważnym filarem systemu finansowania ochrony środowiska w Polsce.

KP
Fot. WFOŚiGW w Katowicach

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.