Konkurs „Zwalczamy smog przez cały rok”

3
94

Na konkurs wpłynęły 72 prace. Jury zdecydowało o przyznaniu sześciu nagród i sześciu wyróżnień.

9 października w Urzędzie Miasta Racibórz prezydent Dariusz Polowy wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego „Zwalczamy smog przez cały rok!”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu Miasta Racibórz w wieku od 7 do 15 lat i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: od 7 do 11 lat i od 12 do 15 lat.

Zgodnie z regulaminem temat pracy miał być związany z ochroną powietrza, walką ze smogiem, szkodliwością zanieczyszczeń na zdrowie ludzkie oraz otaczającą nas faunę i florę. Celem konkursu było m in. kształtowanie postawy ekologicznej wśród uczniów oraz promocja Miasta Racibórz jako gminy ekologicznej. Nagrodami w konkursie były atrakcyjne akcesoria rowerowe.

Wpłynęły 72 prace. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu łącznie sześciu nagród i sześciu wyróżnień. Prace opublikowane zostaną na kartkach kalendarza ściennego na 2020 rok, który wydawany jest przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta.

KP
Fot. UM Racibórz

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.