Wielkie taneczne święto Skazy

4
93
skaza

Podczas corocznej gali zespół podsumował sezon artystyczny 2018/2019.

28 i 29 września w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się coroczna Gala Zespołu Tanecznego Skaza. Było to podsumowanie sezonu artystycznego 2018/2019, a także obchody jubileuszu 8 lat działalności zespołu.

Wielkie taneczne show rozpoczęło się od podziękowań. Następnie miał miejsce taniec wszystkich grup otwierający galę. Publiczność obejrzała także film pokazujący fragmenty przedstawienia tanecznego na wodzie „Zaklęty łabędź”, które Skaza stworzyła ze Szkołą Artystyczną z Hulczyna. Podczas trwającego 2,5 godziny wydarzenia zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne. Można było zobaczyć finalistów Mistrzostw Polski oraz wicemistrzów Polski Międzynarodowej Federacji Tańca WADF. W niedzielę tancerze pożegnali także jednego z instruktorów – Denisa Chorego.

Zespół Taneczny Skaza z Raciborza został założony we wrześniu 2011 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorami, choreografami i opiekunami zespołu są: Manuela Krzykała oraz Denis Chory, obecny Mistrz Polski WADF. W ostatnim sezonie zespół wspierała również Paulina Mikulska oraz Dariusz Moc i Joanna Sokołowska prowadzący zajęcia akrobatyczne.

Zespół obecnie składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy ponad 200 tancerzy od 5. do 45. roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny i street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych. Bierze również udział w licznych pokazach, wydarzeniach czy warsztatach. Od tego roku Skaza należy do Międzynarodowej Federacji Tańca WADF.

Jak mówią tancerze i opiekunowie, Skaza to nie tylko zespół taneczny – to styl życia, pasja, energia, miłość do tańca, przyjaźnie i wielka Skazowa rodzina.

KP
Fot. Katarzyna Przypadło