Remont dachu Wodzisławskiego Centrum Kultury

1
86

Na zmodernizowanym dachu ma zostać uruchomiona instalacja fotowoltaiczna, na którą Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych.

Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczyna termomodernizację dachu z przygotowaniem do montażu instalacji fotowoltaicznej. To kolejne duże przedsięwzięcie inwestycyjne prowadzone w ciągu ostatnich lat przez placówkę. Prace mają potrwać do końca listopada tego toku.

20 września dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury podpisał umowę na wykonanie termomodernizacji dachu wraz z przygotowaniem pod montaż instalacji fotowoltaicznej i robotami towarzyszącymi. Przekazany też został plac budowy. Zmodernizowane zostaną dwie z trzech części dachu budynku.

Inwestycja poprzedzona została postępowaniem przetargowym prowadzonym przez placówkę, a jej koszt wyniesie prawie 400 tysięcy złotych. Miasto Wodzisław Śląski na realizację zadania przekazało ponad 280 tysięcy złotych, pozostała kwota w wysokości prawie 120 tysięcy złotych pochodzi ze środków własnych WCK. Wykonawcą robót jest Aleksander Tarnowski, prowadzący działalność gospodarczą „Usługi Ogólnobudowlane Tarnowski Aleksander” z siedzibą w Skrbeńsku.

– To kolejna duża i konieczna inwestycja prowadzona w Wodzisławskim Centrum Kultury. Docelowo na zmodernizowanym dachu ma zostać uruchomiona instalacja fotowoltaiczna, na którą Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Roboty prowadzone będą równolegle z bieżącą działalnością placówki. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia związane z funkcjonowaniem Wodzisławskiego Centrum Kultury. – Za wszelkie uciążliwości z góry przepraszamy i prosimy o zrozumienie – dodaje dyrektor.

KP
Fot. Wodzisławskie Centrum Kultury

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.